İş

ABD Ön Pazarı: Bed Bath & Beyond, CPI, Fed tutanakları

Investing.com – Yatırımcılar Mart ayı tüketici fiyatları raporunu beklerken hisse senetleri Salı günü karıştı. S&P 500yatay olarak görüntülendi.

Enflasyonun bir önceki aya ve geçen yılın aynı ayına göre düşmesi beklenirken, gıda ve akaryakıt hariç çekirdek fiyatların 2022 Mart ayına göre bir miktar yükselmesi bekleniyor.

Rapor, faiz oranlarındaki bir sonraki hamleye karar vermeye çalışan Fed için kilit bilgi girdilerinden biri gibi görünüyor. Geçen hafta açıklanan bilgiler, iş ilanlarının azaldığını ve işsizlik Sıkışık işgücü piyasasının bir nebze gevşediğini kanıtlayarak, başvuru sayısındaki artışı gösteriyor. Ancak Cuma günü açıklanan Mart ayı istihdam raporu, vadeli işlem yapan yatırımcıların beklentileri karşılayarak Fed’in orta yerine Mayıs ayında faiz artırımına devam edeceğini belirttiğini gösterdi. düşünmekneden oldu.

Fed yetkilileri arasında bir görüş ayrılığı olduğu görülüyor. New York Fed Lideri John WilliamsSalı günü yaptığı açıklamada, bazı meslektaşlarına benzer sözlerle fiyatları düşürmek için daha yapılacak çok iş olduğunu söyledi.

Ama Chicago Fed Lideri austan goolsbeeMart ayında yaşanan iki banka iflasının ardından daha sıkı kredi koşullarının bankacılık sistemi üzerindeki etkisine bakarken “sabır”dan bahsetti.

Vadeli işlem tüccarları şimdilik Mayıs ayında faiz oranlarında çeyrek puanlık bir artışı dikkate alıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Bed Bath & Beyond kar raporu

Yatak Banyosu ve Ötesi A.Ş.(NASDAQ: BBBY )’in 1,38 milyar dolar gelir ve hisse başına 1,67 dolar zarar bildirmesi bekleniyor. Hissedar vekil danışmanı ISS, BBBY yatırımcılarına şirketin vekaletnamesinde yer alan teklifleri oylamalarını tavsiye ederek, planlanan karşı hisse bölünmesinin yeterli sermayenin toplanmasına izin verebileceğini söyledi.

2. Tüketici fiyatları

Mart ayı tüketici fiyat endeksi TSİ 15.30’da açıklanacak. Genel olarak TÜFEMart ayında yıllık bazda %5,2, bir önceki aya göre ise %0,2 artması bekleniyor. Çekirdek fiyatlaryıllık bazda %5,6 ve aylık bazda %0,4 artabilir.

3. Fed tutanakları

Fed’in son toplantısı dakika Saat 21.00 CET’de paylaşılacaktır. Yatırımcılar, politikacıların faiz oranlarıyla ilgili tartışmalarını anlatan metnin, Fed’in karar almak için ne kullandığına ve sıkılaştırmanın sona yaklaştığına inanıp inanmadığına dair fikir vermesini umuyor.

Yazar: Liz Moyer

haberdogansar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu