Haber

Bakan Soylu yakalandığını duyurmuştu! İstiklal’i kana bulayan kadın teröristin ilk görüntüleri…

Dün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama sonrası 6 kişi hayatını kaybederken 2’si ağır 81 kişi yaralandı. Olay sonrası polis takımları tarafından güvenlik hedefiyle yaya ve araç trafiğine kapatılan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi bu sabah açıldı.

SABAHA KARŞI YAKALANDI

Gece yarısı kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bombayı bırakan teröristin yakalandığını duyurdu. Hücumun talimatının Kobani’den geldiğini söyleyen Soylu, teröristin ise Afrin’den ülkemize giriş yaptığını belirtti. Şahsın emniyetteki sorgusu ise sürüyor.

YAKALANDIKTAN SONRAKİ BİRİNCİ GÖRÜNTÜLERİ

Öte yandan yakalanan terörist, gözaltına alındıktan sonra sıhhat denetimine götürüldüğü sırada kameralara yansıdı. Bayan teröristin polis gruplarınca yaka paça yakalanarak gözaltına alındığı ve sıhhat denetimine götürüldüğü anlara ait imgeler ortaya çıktı.

Emniyet takımları ise İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından polis gece boyunca operasyonlarını sürdürdü. Operasyonlarda gözaltına alınanlardan 8’i sabah saatlerinde Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçirildi. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu